Pagina afdrukken   Pagina doorsturen   Inschrijven Nieuwsbrief

Wijzigingen en Aanpassingen

De Europese Cosmetica Richtlijn (76/768/EG) stamt uit 1976. Sindsdien is de Richtlijn op vele punten aangepast. Dit kan via twee verschillende manieren: een wijziging (amendment) of een aanpassing (adaptation). Tot op heden zijn er 7 wijzigingen en meer dan 40 aanpassingen gepubliceerd.

Een aanpassing is een relatief kleine verandering van de wet, waarbij doorgaans de status van ingrediënten worden gewijzigd. Met een aanpassing worden ook alleen de Annexen van de Cosmetica Richtlijn gewijzigd.
Voor alle veranderingen die niet uitsluitend ingrediënten (de bijlagen) betreffen, is een zogenaamde Wijziging noodzakelijk. Een wijziging is een ingrijpendere verandering waarbij ook de artikelen van de wet worden gewijzigd. Vooral de 6de en de 7de wijziging hadden vergaande gevolgen voor de producent.

De 6e Wijziging
De 6e Wijziging was vrij ingrijpend. Hiermee werden een aantal aanvullende regels gesteld voor cosmetische producten betreffende: Inventaris van ingrediënten, productinformatie, claims over dierproeven, etikettering productfunctie, kennisgeving van producten door de producenten en/of importeurs, handhaving en controle.

De 7e Wijziging
De 7e Wijziging heeft opnieuw een groot aantal aanvullende regels gesteld voor cosmetica producten betreffende: handels- en marketing verbod voor producten en ingrediënten die na 2009 op dieren zijn getest, per direct een verbod op het testen van het eindproduct op dieren, etikettering van de houdbaarheid na opening en extra etikettering van 26 parfumingrediënten.

Infocentrum

Lees hier over actuele ontwikkelingen op het gebied van cosmetica in onze persberichten, standpunten, downloads en veel gestelde vragen

Poll

Cosmetica met nanomaterialen gebruik ik..
omdat ze nieuwe, unieke eigenschappen aan het product geven
niet, omdat er mogelijk risico s zijn aan het gebruik van nanomaterialen
misschien, ik weet namelijk niet in welke producten nanomaterialen zijn verwerkt
Totaal aantal stemmen: 12