Actueel
Sinds 2002 inventariseert de NCV het aantal gezondheidsklachten door cosmetica bij haar leden. Deze klachten worden beoordeeld aan de hand van een internationale standaard. Hier leest u het resultaat van de inventarisatie. Uit de resultaten valt op te maken dat het aantal gezondheidsklachten door gebruik van cosmetica van 2002 t/m 2008 zeer laag is, namelijk:
1 gezondheidsklacht per 1 miljoen verkochte producten die (waarschijnlijk) zijn veroorzaakt door gebruik van een cosmeticaproduct.
Het totaal aantal cosmeticaklachten is de afgelopen drie jaar afgenomen en het aantal gevalideerde klachten is ongeveer gelijk gebleven. Het aantal klachten blijft net als voorgaande jaren zeer laag waaruit we kunnen concluderen dat cosmetica veilig in gebruik zijn.
De Veiligheidsmonitor heeft tot doel om betrouwbare gegevens te verzamelen over de gezondheidsklachten door cosmetica in de Nederlandse markt. De Nederlandse overheid, maar ook verschillende ander Europese overheden, hebben hiervoor bijzonder veel belangstelling. Het resultaat van de Veiligheidsmonitor wordt daarom door de NCV ter beschikking gesteld aan het Ministerie van VWS, de Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) en Colipa.










Actueel



